Irkutsk

Zvyky

Pri prvom stretnutí s domacím občanom Ruska sa snažte dodržiavať očný kontakt, ale nie príliš "zízavý". Odvrátenie zraku pri komunikácií je veľmi neslušné.

Ak sa nachádzate v skupine viacerých ľudí, snažte sa vyhnúť žuvania žuvačky a to najmä s otvorenými ústami. Takisto nikdy nestojte s rukami vo vreckách alebo nepískajte a to ani pri potlesku.

Obyvatelia Ruska sú veľmi konzervatívní, preto si dajte pozor na to, čo máte na sebe oblečené a to obzvlášť pri návšteve nábožensky založených rodín. Ženy by sa mali vyhnúť hlbokým výstrihom a inému odhalovaniu tela. Ďžínsy sú takisto považované za neslušné oblečenie.

Ak sa vám náhodou podarí šliapnuť niekomu na nohu, počkajte, pokým vám dotyčný alebo dotyčná šliapnu naspäť. Je to bežný zvyk medzi domacími.

Pochabovová pýcha

Irkutsk sa nachádza v Rusku, konkrétnejšie v južnej Sibíri na rieke Angara s obyvateľstvom asi 1,1 milióna. Tomuto mestu sa nevyhnete, pokiaľ absolvujete trasu po Transsibírskej magistrále. Toto mesto má v sebe ukrytých veľa pamiatok, medzi ktoré patrí napríklad socha zakladateľa mesta Ivana Pochabova, Moskovská brána alebo Chrám zvestovania.

Články