Národný park Kakadu

Zvyky

Austrálčania sú pri konverzácií veľmi strohí, priami. Netreba to chápať ako urážku a drzosť, pre nich je to bežné. To, čo hovoria myslia úprimne a bez skrytých významov.

Prepitné nie je rozšírené tak, ako napríklad v USA alebo v Európe. Dáva sa výnimočne, napríklad v lepších reštauráciách sa dáva asi 10%.

Austrálčania patria medzi zvedavých, priateľských a nápomocných ľudí s dobrým srdcom. Pri návšteve veľmi rýchlo nadviažete kontakt či už v bare, parku alebo pri grilovaní. Nikdy však pri vtipkovaní nepoužívajte rozdiely etnických skupín.

Ročné obdobia v Austrálii sú opozitom tých Európskych. Preto ak sa vydáte cez Vianočne sviatky do tejto krajiny, môžete si so sebou vziať plavky a slnečné okuliare. Darčeky môžete rozbaľovať pri horúčavách na pláži.

Miesto tisícich kresieb

Národný park Kakadu je chránené územie v Severnom teritóriu s rozlohou takmer dvoch miliónov hektárov. Je domovom pre obrovské množstvo živočíšstva a rastlinstva. Významné sú napríklad termity s ich vysokými stavbami, ktoré môžu dosahovať až veľkosť rodinného domu. Park je veľmi známy aj skalnými kresbami, ktorých je cez 7000 a dokazujú tak výskyt obyvateľstva starého až 40000 rokov. Park je prístupný turistom len v období sucha, teda od mája do októbra.

Články