Great Ocean Road

Zvyky

Austrálčania sú pri konverzácií veľmi strohí, priami. Netreba to chápať ako urážku a drzosť, pre nich je to bežné. To, čo hovoria myslia úprimne a bez skrytých významov.

Prepitné nie je rozšírené tak, ako napríklad v USA alebo v Európe. Dáva sa výnimočne, napríklad v lepších reštauráciách sa dáva asi 10%.

Austrálčania patria medzi zvedavých, priateľských a nápomocných ľudí s dobrým srdcom. Pri návšteve veľmi rýchlo nadviažete kontakt či už v bare, parku alebo pri grilovaní. Nikdy však pri vtipkovaní nepoužívajte rozdiely etnických skupín.

Ročné obdobia v Austrálii sú opozitom tých Európskych. Preto ak sa vydáte cez Vianočne sviatky do tejto krajiny, môžete si so sebou vziať plavky a slnečné okuliare. Darčeky môžete rozbaľovať pri horúčavách na pláži.

Krásna a nebezpečná cesta

Veľká oceánska cesta lemuje asi 200 km pobrežia. Je považovaná za jednu z najkrajších ciest na svete, ale vody vedia byť veľmi nebezpečné, o čom svedčí asi 80 vrakov lodí. Cesta vedie popri vysokých útesov, preto môže byť nebezpečná aj pre vozidlá. Typickým úkazom sú vytýčené skaly na pobreží, napríklad London Arch.

Články