Zvyky

Austrálčania sú pri konverzácií veľmi strohí, priami. Netreba to chápať ako urážku a drzosť, pre nich je to bežné. To, čo hovoria myslia úprimne a bez skrytých významov.

Prepitné nie je rozšírené tak, ako napríklad v USA alebo v Európe. Dáva sa výnimočne, napríklad v lepších reštauráciách sa dáva asi 10%.

Austrálčania patria medzi zvedavých, priateľských a nápomocných ľudí s dobrým srdcom. Pri návšteve veľmi rýchlo nadviažete kontakt či už v bare, parku alebo pri grilovaní. Nikdy však pri vtipkovaní nepoužívajte rozdiely etnických skupín.

Ročné obdobia v Austrálii sú opozitom tých Európskych. Preto ak sa vydáte cez Vianočne sviatky do tejto krajiny, môžete si so sebou vziať plavky a slnečné okuliare. Darčeky môžete rozbaľovať pri horúčavách na pláži.

Domov diablov a tigrov

Tasmánia je austrálsky štát a zároveň ostrov ležiaci asi 200 kilometrov južne od kontinentu. Je domovom nielen pre asi pol milióna obyvateľov, ale takisto aj pre tasmanských diablov a v minulosti pre Vakovlkov tasmánskych. Ostrov ponúka divokú a romantickú prírodu, nedotknuté pláže. Pri preprave po cestách si tu musíte dávať pozor na zvieratá, ktoré voľne pobehujú po krajine. Navštíviť môžete napríklad Národný park Feycinet alebo trh Salamanca.

Články