Veľký piesočný ostrov

Zvyky

Austrálčania sú pri konverzácií veľmi strohí, priami. Netreba to chápať ako urážku a drzosť, pre nich je to bežné. To, čo hovoria myslia úprimne a bez skrytých významov.

Prepitné nie je rozšírené tak, ako napríklad v USA alebo v Európe. Dáva sa výnimočne, napríklad v lepších reštauráciách sa dáva asi 10%.

Austrálčania patria medzi zvedavých, priateľských a nápomocných ľudí s dobrým srdcom. Pri návšteve veľmi rýchlo nadviažete kontakt či už v bare, parku alebo pri grilovaní. Nikdy však pri vtipkovaní nepoužívajte rozdiely etnických skupín.

Ročné obdobia v Austrálii sú opozitom tých Európskych. Preto ak sa vydáte cez Vianočne sviatky do tejto krajiny, môžete si so sebou vziať plavky a slnečné okuliare. Darčeky môžete rozbaľovať pri horúčavách na pláži.

Piesok a jazerá

Fraser Island sa nachádza na východnom pobreží Austrálie a je to najväčší pieskový ostrov na Zemi. Na ostrove sa nenachádza takmer žiadne spevnené cesty, takže tu neuvidíte vozidlá. Je domovom pre psa Dingo. Leží tu asi 40 sladkovodných jazier, ktoré majú jednu z najčistejších vôd na svete. Na ostrove sa nachádza známy vrak lode Maheno, ktorého po ceste do Japonske zasiahol cyklón a vyplavil na pobreží ostrova.

Články