Zvyky

Pre niektorých výhodou, pre niektorých práve naopak. V Indonézii je veľmi rozšírené fajčenie, s ktorým sa môžete stretnúť naozaj na každom rohu. Nemajú voči tomu žiadne obmedzenia.

Indonézia je moslimský štát, preto treba dbať na oblečenie. Snažte sa nosiť sukne po členky a mať zahalené ramená. To isté platí pri kúpaní, kde sa najmä ženy môžu stretnúť s nepríjemným obzeraním. To je však bezpečné na ostrove Bali a v bazénoch luxúsnych hotelov.

Reč tela v Indonézii je veľmi dôležitá, preto ju pri komunikácií s domácimi využívajte. Dávajte si však pozor na ľavú ruku, ktorá je považovaná za nečistú. Nikdy ňou nič nepodávajte iným ľuďom. Takisto sa nikdy nedotýkajte opačného pohlavia a obzvlášť hlavy.

Takisto ako v iných moslimských krajinách, ani v Indonézii nie je prípustné prejavovanie náklonnosti na verejnosti medzi dvomi pohlaviami. Ak sú však ľudia rovnakého pohlavia, je to akceptovateľné.

Metropola východnej Jávy

Druhé najväčšie mesto v Indonézií Surabaja sa nachádza na severovýchodnom pobreží ostrova Jáva. Miestami pripomína Jakartu a to konkrétne zložením obyvateľstva, ktoré je aj tu veľmi pestré. Je takisto známym prístavným mestom a aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že nemá pre turistov čo ponúknuť, môžete po príchode zostať prekvapení. Okolo mesta je nádherná príroda a takisto sa tu nachádza niekoľko pamiatok hodných návštevy.

Články