Zvyky

Pre niektorých výhodou, pre niektorých práve naopak. V Indonézii je veľmi rozšírené fajčenie, s ktorým sa môžete stretnúť naozaj na každom rohu. Nemajú voči tomu žiadne obmedzenia.

Indonézia je moslimský štát, preto treba dbať na oblečenie. Snažte sa nosiť sukne po členky a mať zahalené ramená. To isté platí pri kúpaní, kde sa najmä ženy môžu stretnúť s nepríjemným obzeraním. To je však bezpečné na ostrove Bali a v bazénoch luxúsnych hotelov.

Reč tela v Indonézii je veľmi dôležitá, preto ju pri komunikácií s domácimi využívajte. Dávajte si však pozor na ľavú ruku, ktorá je považovaná za nečistú. Nikdy ňou nič nepodávajte iným ľuďom. Takisto sa nikdy nedotýkajte opačného pohlavia a obzvlášť hlavy.

Takisto ako v iných moslimských krajinách, ani v Indonézii nie je prípustné prejavovanie náklonnosti na verejnosti medzi dvomi pohlaviami. Ak sú však ľudia rovnakého pohlavia, je to akceptovateľné.

Krása vnútrozemského Bali

Ubud je mesto nachádzajúce sa na ostrove Bali v Indonézii. Nenájdete tu teplé more a piesočne pláže, pre tie musíte zájsť viac na juh. Táto destinácia je známa pre svoju úžasnú kultúru, chrámy alebo umenie. Z prírody má takisto čo ponúknuť, nájdete tu opičí prales alebo ryžové záhrady. Svoj program si môžete doplniť aj o príjemnú relaxačnú masáž alebo jógu.

Články