Zvyky

Austrálčania sú pri konverzácií veľmi strohí, priami. Netreba to chápať ako urážku a drzosť, pre nich je to bežné. To, čo hovoria myslia úprimne a bez skrytých významov.

Prepitné nie je rozšírené tak, ako napríklad v USA alebo v Európe. Dáva sa výnimočne, napríklad v lepších reštauráciách sa dáva asi 10%.

Austrálčania patria medzi zvedavých, priateľských a nápomocných ľudí s dobrým srdcom. Pri návšteve veľmi rýchlo nadviažete kontakt či už v bare, parku alebo pri grilovaní. Nikdy však pri vtipkovaní nepoužívajte rozdiely etnických skupín.

Ročné obdobia v Austrálii sú opozitom tých Európskych. Preto ak sa vydáte cez Vianočne sviatky do tejto krajiny, môžete si so sebou vziať plavky a slnečné okuliare. Darčeky môžete rozbaľovať pri horúčavách na pláži.

Zlaté mesto

Melbourne je druhým najväčším mestom v Austrálii a je domovom pre takmer 4 milióny obyvateľstva. Patrí medzi najstaršie mestá v krajine a je zároveň najjužnejším mestom. Veľký rozruch nastal v 50. rokoch 19. storočia, keď bolo na tomto mieste objavené zlato. Melbourne sa rýchlo rozrástlo, získalo prístav a stalo sa dôležitou časťou Austrálie. Takisto je známe aj pre šport, a to konkrétne pre vznik austrálskeho futbalu a pre Olympijské hry. Môžete tu navštíviť záhrady, ako napríklad Queen Victoria Gardens, Flagstaff Gardens alebo Royal Botanic Garden.

Články