Zvyky

Austrálčania sú pri konverzácií veľmi strohí, priami. Netreba to chápať ako urážku a drzosť, pre nich je to bežné. To, čo hovoria myslia úprimne a bez skrytých významov.

Prepitné nie je rozšírené tak, ako napríklad v USA alebo v Európe. Dáva sa výnimočne, napríklad v lepších reštauráciách sa dáva asi 10%.

Austrálčania patria medzi zvedavých, priateľských a nápomocných ľudí s dobrým srdcom. Pri návšteve veľmi rýchlo nadviažete kontakt či už v bare, parku alebo pri grilovaní. Nikdy však pri vtipkovaní nepoužívajte rozdiely etnických skupín.

Ročné obdobia v Austrálii sú opozitom tých Európskych. Preto ak sa vydáte cez Vianočne sviatky do tejto krajiny, môžete si so sebou vziať plavky a slnečné okuliare. Darčeky môžete rozbaľovať pri horúčavách na pláži.

Hlavné nehlavné mesto

Napriek tomu, že je Sydney najstarším a najväčším mestom v Austrálii, nie je hlavným. Nachádza sa na juhozápadnom pobreží. Dokopy má cez 5 miliónov obyvateľov a je centrom pre financie, dopravu, kultúru, obchod. Je každoročne vyhlasované za jedno z najvhodnejších miest pre život. Turisti sem chodia za prekrásnym pobrežím, príjemným podnebím, plážami. V meste sa nachádza svetoznáma budova Opera House, ktorá patrí k architektonickým skvostom.

Články