Jogjakarta

Zvyky

Pre niektorých výhodou, pre niektorých práve naopak. V Indonézii je veľmi rozšírené fajčenie, s ktorým sa môžete stretnúť naozaj na každom rohu. Nemajú voči tomu žiadne obmedzenia.

Indonézia je moslimský štát, preto treba dbať na oblečenie. Snažte sa nosiť sukne po členky a mať zahalené ramená. To isté platí pri kúpaní, kde sa najmä ženy môžu stretnúť s nepríjemným obzeraním. To je však bezpečné na ostrove Bali a v bazénoch luxúsnych hotelov.

Reč tela v Indonézii je veľmi dôležitá, preto ju pri komunikácií s domácimi využívajte. Dávajte si však pozor na ľavú ruku, ktorá je považovaná za nečistú. Nikdy ňou nič nepodávajte iným ľuďom. Takisto sa nikdy nedotýkajte opačného pohlavia a obzvlášť hlavy.

Takisto ako v iných moslimských krajinách, ani v Indonézii nie je prípustné prejavovanie náklonnosti na verejnosti medzi dvomi pohlaviami. Ak sú však ľudia rovnakého pohlavia, je to akceptovateľné.

Sopka a chrámy

Jogjakarta sa nachádza v centralnej časti ostrova Jáva v Indonézii. Napriek tomu, že sa názvom podobá hlavnému mestu krajiny, je turisticky zaujímavejšie miesto. Je populárnou turistickou destináciou už len kvôli faktu, že sa tu nachádza najväčší budhistický a najväčší hinduistický chrám v Indonézii. Takisto máte k dispozícii nádherný pohľad na aktívnu sopku Merapi.

Články