Zvyky

Austrálčania sú pri konverzácií veľmi strohí, priami. Netreba to chápať ako urážku a drzosť, pre nich je to bežné. To, čo hovoria myslia úprimne a bez skrytých významov.

Prepitné nie je rozšírené tak, ako napríklad v USA alebo v Európe. Dáva sa výnimočne, napríklad v lepších reštauráciách sa dáva asi 10%.

Austrálčania patria medzi zvedavých, priateľských a nápomocných ľudí s dobrým srdcom. Pri návšteve veľmi rýchlo nadviažete kontakt či už v bare, parku alebo pri grilovaní. Nikdy však pri vtipkovaní nepoužívajte rozdiely etnických skupín.

Ročné obdobia v Austrálii sú opozitom tých Európskych. Preto ak sa vydáte cez Vianočne sviatky do tejto krajiny, môžete si so sebou vziať plavky a slnečné okuliare. Darčeky môžete rozbaľovať pri horúčavách na pláži.

Ayersova skala

Uluru je skalnatá vyvýšenina vzniknutá eróziou a denudáciou okolitej planiny. Týči sa uprostred suchej pustatiny vo vnútrozemí Austrálie. V histórií bol tento vrch posvätným miestom pre domorodých obyvateľov. Táto destinácia patrí medzi najnavštevovanejšie v rámci prírodných úkazov v krajine. Najkrajší pohľad na tento monolit je pri západe slnka, kedy sa jeho farba zmení z oranžovej na červenú.

Články