Bajkalské jazero

Zvyky

Pri prvom stretnutí s domacím občanom Ruska sa snažte dodržiavať očný kontakt, ale nie príliš "zízavý". Odvrátenie zraku pri komunikácií je veľmi neslušné.

Ak sa nachádzate v skupine viacerých ľudí, snažte sa vyhnúť žuvania žuvačky a to najmä s otvorenými ústami. Takisto nikdy nestojte s rukami vo vreckách alebo nepískajte a to ani pri potlesku.

Obyvatelia Ruska sú veľmi konzervatívní, preto si dajte pozor na to, čo máte na sebe oblečené a to obzvlášť pri návšteve nábožensky založených rodín. Ženy by sa mali vyhnúť hlbokým výstrihom a inému odhalovaniu tela. Ďžínsy sú takisto považované za neslušné oblečenie.

Ak sa vám náhodou podarí šliapnuť niekomu na nohu, počkajte, pokým vám dotyčný alebo dotyčná šliapnu naspäť. Je to bežný zvyk medzi domacími.

Ruské Galapágy

Toto jazero je najstarším a najhlbším jazerom na svete a po Kaspickom mori je druhým najväčším. Nachádza sa na juhu východnej Sibíri a nesie prezývku Ruské Galapágy. Napriek tomu, že je toto jazero ťažšie dostupné, stáva sa čoraz viac cieľom turistov. Má 27 ostrovov a žije tu až 1200 druhov živočíchov. Takisto patrí medzi zdroje rybolovu.

Články