Vladivostok

Zvyky

Pri prvom stretnutí s domacím občanom Ruska sa snažte dodržiavať očný kontakt, ale nie príliš "zízavý". Odvrátenie zraku pri komunikácií je veľmi neslušné.

Ak sa nachádzate v skupine viacerých ľudí, snažte sa vyhnúť žuvania žuvačky a to najmä s otvorenými ústami. Takisto nikdy nestojte s rukami vo vreckách alebo nepískajte a to ani pri potlesku.

Obyvatelia Ruska sú veľmi konzervatívní, preto si dajte pozor na to, čo máte na sebe oblečené a to obzvlášť pri návšteve nábožensky založených rodín. Ženy by sa mali vyhnúť hlbokým výstrihom a inému odhalovaniu tela. Ďžínsy sú takisto považované za neslušné oblečenie.

Ak sa vám náhodou podarí šliapnuť niekomu na nohu, počkajte, pokým vám dotyčný alebo dotyčná šliapnu naspäť. Je to bežný zvyk medzi domacími.

Kráľ východu

Vladivostok je mesto nachádzajúce sa na úplnom východe Ruska v blízkosti hraníc s Čínou a Severnou Kóreou. Je konečnou zástavkou Transsibírskej magistrály, ktorá sa začína v Moskve. Svojou architektúrou trošku vyniká oproti ostatným mestám v Rusku. Nájdete tu rôzne zaujímavé stavby a pamiatky ako napríklad most podobný tomu v San Franciscu alebo Vojenské múzeum.

Články