Zvyky

Pri prvom stretnutí s domacím občanom Ruska sa snažte dodržiavať očný kontakt, ale nie príliš "zízavý". Odvrátenie zraku pri komunikácií je veľmi neslušné.

Ak sa nachádzate v skupine viacerých ľudí, snažte sa vyhnúť žuvania žuvačky a to najmä s otvorenými ústami. Takisto nikdy nestojte s rukami vo vreckách alebo nepískajte a to ani pri potlesku.

Obyvatelia Ruska sú veľmi konzervatívní, preto si dajte pozor na to, čo máte na sebe oblečené a to obzvlášť pri návšteve nábožensky založených rodín. Ženy by sa mali vyhnúť hlbokým výstrihom a inému odhalovaniu tela. Ďžínsy sú takisto považované za neslušné oblečenie.

Ak sa vám náhodou podarí šliapnuť niekomu na nohu, počkajte, pokým vám dotyčný alebo dotyčná šliapnu naspäť. Je to bežný zvyk medzi domacími.

Ruský hostiteľ Olympíjskych hier

Soči je prístavné a kúpeľné mesto v dnešnej dobe známe najmä zimným Olympíjskym hrám, ktoré sa v ňom konali. Nachádza sa na pobreží Čierneho mora a preto je oproti väčšine ruských miest turistickým cieľom pre teplo a subtropické podnebie. Dnes už nepatrí medzi tak obľúbené destinácie ako kedysi, avšak stále má čo ponúknuť. Nachádza sa tu množstvo kúpeľných domov, zábavný park, v centre nájdete koncerty a veľa podnikov.

Články