Zvyky

Pri prvom stretnutí s domacím občanom Ruska sa snažte dodržiavať očný kontakt, ale nie príliš "zízavý". Odvrátenie zraku pri komunikácií je veľmi neslušné.

Ak sa nachádzate v skupine viacerých ľudí, snažte sa vyhnúť žuvania žuvačky a to najmä s otvorenými ústami. Takisto nikdy nestojte s rukami vo vreckách alebo nepískajte a to ani pri potlesku.

Obyvatelia Ruska sú veľmi konzervatívní, preto si dajte pozor na to, čo máte na sebe oblečené a to obzvlášť pri návšteve nábožensky založených rodín. Ženy by sa mali vyhnúť hlbokým výstrihom a inému odhalovaniu tela. Ďžínsy sú takisto považované za neslušné oblečenie.

Ak sa vám náhodou podarí šliapnuť niekomu na nohu, počkajte, pokým vám dotyčný alebo dotyčná šliapnu naspäť. Je to bežný zvyk medzi domacími.

Malé mesto pri jazere

Toto starobylé ruské mesto sa nachádza v Jaroslavlianskej oblasti a patrí medzi tie menšie, o čom svedčí jeho 30-tisícové obyvateľstvo. Vďaka svojim historickým budovám je obľúbeným miestom pre natáčanie filmov. Už pri prvej návšteve mesta zistíte, že prvými obyvateľmi boli Vikingovia. Nájdete tu rôzne pamätihodnosti akou je Rostovksá citadela alebo rôzne kostoly a múzeá.

Články