Petrohrad

Zvyky

Pri prvom stretnutí s domacím občanom Ruska sa snažte dodržiavať očný kontakt, ale nie príliš "zízavý". Odvrátenie zraku pri komunikácií je veľmi neslušné.

Ak sa nachádzate v skupine viacerých ľudí, snažte sa vyhnúť žuvania žuvačky a to najmä s otvorenými ústami. Takisto nikdy nestojte s rukami vo vreckách alebo nepískajte a to ani pri potlesku.

Obyvatelia Ruska sú veľmi konzervatívní, preto si dajte pozor na to, čo máte na sebe oblečené a to obzvlášť pri návšteve nábožensky založených rodín. Ženy by sa mali vyhnúť hlbokým výstrihom a inému odhalovaniu tela. Ďžínsy sú takisto považované za neslušné oblečenie.

Ak sa vám náhodou podarí šliapnuť niekomu na nohu, počkajte, pokým vám dotyčný alebo dotyčná šliapnu naspäť. Je to bežný zvyk medzi domacími.

Benátky severu

Po Moskve je Petrohrad najdôležitejším mestom v Rusku. Tvorí domov pre 5 miliónov obyvateľov a patrí medzi jedny z najkrajších miest na svete. Vďaka množstvu ostrovov, riek a mostom si nesie prezývku Benátky severu. Petrohrad je podobne ako Moskva architektonickým skvostom s množstvom pamiatok v rôznych štýloch, medzi ktoré patria napríklad Zimný palác, Ermitráž, katedrála Sv. Izáka a iné.

Články