Zvyky

Pri prvom stretnutí s domacím občanom Ruska sa snažte dodržiavať očný kontakt, ale nie príliš "zízavý". Odvrátenie zraku pri komunikácií je veľmi neslušné.

Ak sa nachádzate v skupine viacerých ľudí, snažte sa vyhnúť žuvania žuvačky a to najmä s otvorenými ústami. Takisto nikdy nestojte s rukami vo vreckách alebo nepískajte a to ani pri potlesku.

Obyvatelia Ruska sú veľmi konzervatívní, preto si dajte pozor na to, čo máte na sebe oblečené a to obzvlášť pri návšteve nábožensky založených rodín. Ženy by sa mali vyhnúť hlbokým výstrihom a inému odhalovaniu tela. Ďžínsy sú takisto považované za neslušné oblečenie.

Ak sa vám náhodou podarí šliapnuť niekomu na nohu, počkajte, pokým vám dotyčný alebo dotyčná šliapnu naspäť. Je to bežný zvyk medzi domacími.

Dominanta východu

Moskva je hlavným a zároveň najväčším mestom Ruskej federácie, s počtom obyvateľov asi 12 miliónov. Je dôležitým dopravným uzlom a centrom pre politiku, ekonomiku, kultúru a vzdelanie. Má bohatú históriu, s ktorou sa môžete zoznámiť napríklad na známom Červenom námestí, na ktorom sa nachádza krásny chrám Vasila Blaženého alebo Kremeľ. V celom meste môžete nájsť množstvo architektonických skvostov, ktoré sa medzi sebou líšia vo veľa smeroch.

Články