Zvyky

Otváracie hodiny v Rakúsku sú zákonom stanovené na pondelok až piatok od 05:00 do 21:00, v sobotu do 18:00. V nedeľu a počas štátnych sviatkoch sú všetky obchody i inštitúcie zatvorené. Samozrejme s výnimkou miest súvisiacich s cestovaním ak letiská, železničné stanice a pod. 

V Rakúsku sa treba za poskytnutú kvalitu služieb patrične odvďačiť. Platí tu nepísané pravidlo, že v hotelovom bare by ste mali utratiť primeranú čiastku počas ubytovania. Primeraná čiastka – cena ubytovania vynásobená počtom hviezdičiek hotela podelená číslom desať. V reštauráciách či baroch je tringelt 5 – 10 % primeraný. 

Rakúske obyvateľstvo je stále veľmi formálne. Zaužívaný pozdravom je ,,Grüß Gott“, ale aj nám známe a zvučnejšie ,,Servus“. Medzi kliše tu určite ešte nepatrí ani bozk na ruku dáme patriaci dáme.

Grandiózne hlavné mesto Rakúska.

Hlavné a zároveň najväčšie rakúske mesto vás ohúri veľkoleposťou svojej histórie. Mesto je plné zachovalých pamiatok, na návštevu ktorých vám však jeden deň stačiť nebude. Najznámejšie pamiatky sú - Burgkapelle, Josephinum, Kunsthistorisches Museum, Stephansdom či Sigmund Freud Museum. Najvyššia viedenská stavba Donauturm  vám ponúkne panorámu mesta z 2 luxusných reštaurácii a tí odvážnejší môžu vyskúšať bungee jumping. Obľúbenou atrakciou je aj ruské koleso Riesenrad, ktoré ponúka prenádherný výhľad na toto kúzelné mesto. Toto koleso je súčasťou viedenského zábavného parku Prater.

Články